Cilem neziskove organizace Randilek.cz je pomoci v oblasti seznamovani, hledani noveho partnera a spokojeneho zivota.

Spousta lidí si život singles nemůže vynachválit, protože je těší svoboda, nezávislost, to že si mohou dělat, co chtějí, aniž by se museli na kohokoliv ohlížet nebo se s někým radit. Nemusí poslouchat přednášku o tom, co mohou a nesmí dělat, přijdou domů, kdy se jim zachce, přivedou si jakoukoliv návštěvu, zajdou si na večírek a podobně.

Přestože se to může zdát jako výhra, faktem je, že vše má svá pozitiva, ale samozřejmě také negativa, a ani v tomto případě tomu není jinak. Když žijete single, jste na všechno sami a nikdo vám v podstatě s ničím nepomůže. Přijdete z práce do zcela prázdného bytu, kde na vás nikdo nečeká, neobejme vás, nepřivítá vás, nepřipraví vám večeři a pokud onemocníte, tak vás ani nikdo nebude obskakovat. Nakonec ani večer v posteli se k vám nikdo nepřitulí a nemáte se vedle koho probouzet. Co s tím můžete udělat? Jak už nebýt single?

Rozmyslete si, koho vlastně hledáte

To je dá se říci zásadní, abyste si rozmysleli, koho hledáte. Jestli jen někoho, s kým si občas zajdete na drink či večeři, sem tam si zaflirtujete nebo jen hledáte protějšek na příležitostný sex, tak se asi hned tak života single nezbavíte. Pokud ovšem hledáte někoho, s kým chcete mít vztah, to už je o něčem jiném. Musíte dobře promyslet, jak takového člověka hledat, kde na něj narazit, na co si dát pozor a čemu se raději vyhýbat.

Reálné požadavky

Většina z nás má na partnera či partnerku nereálné požadavky, takže mají vesměs smůlu s tím, aby našli někoho vhodného. Zejména ženy chtějí krásného muže, který má tučné konto, je inteligentní, nekuřák, abstinent, romantik a majitel vysportované postavy, jenže ať se snaží sebevíc, takového zkrátka hned tak nenajdou, některé ho klidně můžou hledat celý život a budou mít smůlu.

Zapomeňte na to, jak úžasní jsou muži ve vašich oblíbených filmech či seriálech, je to jen jejich role. Jakmile padne poslední klapka, změní se zase v obyčejnou civilní osobu a jsou stejní jako všichni ostatní. Proto by se hlavně ženské pohlaví mělo nad svými požadavky zamyslet, přehodnotit, které jsou reálné a o kterých může jen snít a teprve potom hledat toho vhodného muže.

Změna postoje

Spousta lidí si zaryje do paměti určitý model vztahu, který u něj nefungoval a toho se drží, což je chyba. Takové modely si zakažte a raději je vymažte z hlavy. Jestli hned od počátku nového vztahu budete svůj protějšek házet do jednoho pytle s ostatními a neustále srovnávat současný a předchozí vztah, s tím, že když to nefungovalo předtím, nemůže to fungovat ani teď. Jedině tak dosáhnete toho, že se nedokážete otevřít novému vztahu a pokazíte si ho dřív, než vůbec začne. Naučte se myslet pozitivně a představovat si, jak má takový ideální vztah vlastně vypadat.

Naučte se mít rádi

Chcete-li mít fungující vztah, musíte se nejdříve naučit mít rádi sami sebe. Hlavní je, najít harmonii uvnitř sebe, zbytečně se nestresovat, nehroutit se kvůli každému i sebemenšímu problémů, neřešit stále dokola nějaké zbytečnosti a hlavně nepropadat hysterii. Pak teprve máte šanci najít si tzv. spřízněnou duši.

Zachovejte klid a berte vše s nadhledem

Nebuďte nervózní, chovejte se přirozeně, uvolněně, nedělejte ze sebe něco, co nejste, nehrajte si na nic, zkrátka buďte sami sebou. Není na škodu, když budete mít na prvním rande trému a budou se vám z nervozity podlamovat kolena, tím si občas projde každý. Hlavní je nedávat to příliš najevo a nebýt rozklepaný jako nějaký ratlík.

Změna je život

Myšlení těch, kteří jsou single, se většinou ubírá špatným směrem. Stále mluví o tom, že mají málo času, jsou téměř nonstop v práci, na nic jim nezbývá čas, nechce se jim nikam chodit, mají rádi své pohodlí, jdou z jedné práce do druhé a v podstatě mají nulovou šanci se s někým seznámit. Něco takového jsou v 99,9 % jen zbytečné výmluvy.

Seznámit se můžete kdekoliv a kdykoliv. Jen musíte mít oči dokořán a být otevření novým možnostem a příležitostem. Je zbytečné se vymlouvat, protože když něco opravdu chcete, uděláte cokoliv, aby se vám podařilo toho dosáhnout.

V krajní nouzi pomůže odborník

Jestliže si připadáte úplně ztracení a zdá se vám, že sami o sobě současnou situaci nezvládnete, dlouhodobě se vám nedaří navázat žádný vztah a když už se to podaří, tak to po pár týdnech hned skončí, pak se můžete obrátit na odborníka. Psycholog vás upozorní na zásadní chyby, které svým jednáním pravidelně děláte, a poradí vám, jak je odstranit. Ostatně mít osobního terapeuta je dnes moderní, podívejte se na celebrity či politiky, ti jich mají pro jistotu hned několik.

Sending
User Review
3 (2 hlasy)

O nás – obraťte se na nás

Pokud máte jakékoliv dotazy, postřehy, anebo podněty, obraťte se na nás, Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

O Randilek.cz
Přihlášení do NEWSLETTERU

Chcete být v obraze o novinkách, aktuálním dění, pořádaných akcích? Chcete pravidelně dostávat aktuální články z Randilek.cz? Pak se přihlašte do newsletteru.

Přihlásit se do účtu Vytvořit nový účet

 
×
 
×
Zapomněl jsi své uživatelské jméno, anebo heslo?
×

Go up