Cilem neziskove organizace Randilek.cz je pomoci v oblasti seznamovani, hledani noveho partnera a spokojeneho zivota.

V minulých článcích jsme se zabývali otázkou kam jít na první rande a také problematikou seznámení svobodných rodičů. Tentokrát se budeme věnovat prvnímu sexu s novým partnerem. Samozřejmě, že vám určitě nemusíte podrobně rozepisovat, jak to máte vlastně dělat, protože dnes už i mládež je s tímto tématem seznámena do značné hloubky, ale zkusíme vám načrtnout několik rad, jak ten první sex uskutečnit pokud jde o přípravu a časové intervaly.

Kdy mít první sex, kde je to nejvhodnější místo atd.

První milování je v každém novém vztahu tím nejdůležitějším okamžikem, protože po počátečním zjištění, že chemie mezi vámi funguje, si ještě musíte vyzkoušet, jak to bude šlapat v posteli. Důležité je, aby s tímto prvním krokem na poli sexu souhlasili oba partneři a nemuseli se do toho navzájem nutit.

U nového vztahu nás nejvíce těší to očekávání věcí budoucích a poznávání našich společných zájmů, které můžete s partnerem provozovat společně, a rozhodně tím nemyslíme jenom sex. Z obecného hlediska se dá říci, že ve většině případů se s novým partnerem vrhneme na první sex při třetím rande. Ovšem každý to má jinak a záleží jen na vzájemné domluvě partnerů, kdy na milování vlastně dojde.

Někdo si to, jak se říká, rozdá hned na prvním rande, a i když to spousta lidí odsuzuje, protože podle nich to značí jen nezávazný vztah, není to vůbec problém a i po takto prožitém prvním rande se může zrodit pevný vztah, který časem třeba vyústí až v možné manželství. Podle průzkumů, má sex na první schůzce asi 60% mužů i žen, přičemž zhruba 30 % párů má trvalý vztah právě s partnerem, se kterým měla sex hned na prvním rande.

Vhodné chování

Určitě se navzájem do ničeho nenuťte, ale promluvte si o tom, co vám oběma vyhovuje. Na sex se vrhněte tehdy, až to budete chtít oba. Nesmí vás tlačit nejen partner či partnerka, ale ani váš vlastní strach.

Musí to být nenucené a bez zbytečně přehnaných emocí, zkrátka první milování by mělo volně vyplynout z aktuální situace a oba byste měli cítit, že místo i čas, kdy se pro sex rozhodnete je to pravé.

Pokud se budete muset ujišťovat, že když se s partnerem vyspíte, tak i přesto váš vztah nadále potrvá, určitě to nebude to pravé ořechové a je to signálem, že něco není v pořádku.

Na co si dát pozor při k prvnímu sexu s novým partnerem?

Alkohol

Tak s tím to rozhodně nepřehánějte, protože i když cítíte potřebu dát si pár skleniček na povzbuzení kvůli nervozitě, držte se při zemi a dejte si raději jen sklenku vína či malé pivo, aby hlava zůstala čistá, a vy pak nemusíte litovat, že jste se chovali nevhodně, případně řekli něco, co jste vůbec říci nechtěli. Mějte na paměti, že to, co jednou vyslovíte, nelze vzít zpět.

Místo pro první milování

Dohodněte se nejdříve, kde to bude. Jestliže se vše odehraje u vás, musíte se náležitě připravit. Úklid nepřehánějte, srovnejte jen věci na stolku, ukliďte oblečení z křesel a dalších míst, kde se válí a jinak nic. Nejdůležitější je mít připravenou ochranu na klíčových místech, kde by k něčemu mohlo dojít, aby byla vždy po ruce.

Intimní atmosféra

Pro první sex je ideální přítmí, aby opadla prvotní nervozita jak při svlékání, tak během samotného aktu milování, navíc to vykouzlí potřebnou atmosféru i náladu.

Poznávejte se

Uvolněte se, zbytečně nikam nespěchejte, protože první sex je o tom, abyste se navzájem poznali intimně, nemusíte být nejrychlejší jako při běhu na 100 metrů. Základem je vzájemné laskání, hlazení, líbání, zkoumání vašich těl a hlavně zjištění, co se vám navzájem líbí a naopak co se nelíbí nebo nemáte rádi.

Extrémy nechte za dveřmi

Oba byste se měli chovat přirozeně tak, jak jste zvyklí a zbytečně se nepředvádět. Vy víte, co máte rád/a a co jste ve víru vzrušení a vášně schopni dělat či jak hlasité jsou vaše projevy. Určitě není dobré zbytečně přehrávat a hned u prvního sexu křičet na celý barák, abyste potom na druhém rande byli v posteli ticho jako pěna.

Snažte se spíš sledovat, co se vašemu protějšku během prvního milování líbí, jak reaguje na jednotlivé doteky, kde vítá hlazení pozitivně a na kterých místech o ně nestojí vůbec. Držte se toho, že vášeň je potřeba, ale musí být přirozená.

První spojení

Jakmile dojde k průniku a vy se poprvé fyzicky spojíte, je dobré chvilku vyčkat, dívat se navzájem do očí, obejmout se a dát si první společný polibek, kdy jste spojeni v jedno tělo.

Jak se chovat po prvním sexu?

V tomto případě se dá pokazit ledacos a mnohdy to může být i počátek konce nového vztahu. Poté, co jste se pomilovali, je čas na polibky, objetí a další něžnosti. Rozhodně se k sobě nesmíte otáčet zády, hlídejte se, abyste hned neusnuli, také nevypadá dobře, když se okamžitě začnete oblékat, že už je čas jít domů a podobně.

Rovněž si dávejte pozor na jazyk, ať neřeknete něco nevhodného. Vyvarujte se zejména kritiky ve smyslu, že to bylo hezké, ale s předchozím partnerem to bylo jiné nebo se vám to líbilo, ale raději to máte tak či tak. To si nechte určitě pro sebe.

Jediné, co je potřeba v tuto dobu řešit pokud jde o emoce a myšlenky je fakt, že jste měli první sex a vy máte radost, že k tomu došlo a těší vás vše, co se odehrálo. Jinak raději neřešte nic nebo se může všechno pokazit dřív, než to začne být mnohem vážnější.

Sending
User Review
5 (2 hlasy)

O nás – obraťte se na nás

Pokud máte jakékoliv dotazy, postřehy, anebo podněty, obraťte se na nás, Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

O Randilek.cz
Přihlášení do NEWSLETTERU

Chcete být v obraze o novinkách, aktuálním dění, pořádaných akcích? Chcete pravidelně dostávat aktuální články z Randilek.cz? Pak se přihlašte do newsletteru.

Přihlásit se do účtu Vytvořit nový účet

 
×
 
×
Zapomněl jsi své uživatelské jméno, anebo heslo?
×

Go up