Cilem neziskove organizace Randilek.cz je pomoci v oblasti seznamovani, hledani noveho partnera a spokojeneho zivota.

Nedávno jste se seznámili a chystáte se na první rande? Mějte na paměti, že je to rande s velkým R, protože patří k těm nejdůležitějším a zásadním. Udělat dobrý první dojem máte možnost pouze jednou, a pokud se to nepodaří, půjde to s novým vztahem z kopce. Často se stává, že nevhodně zvolené místo je při prvním rande katastrofou a další schůzka se pak už po prvotních zkušenostech ani nekoná.

Snažte se proto vybrat takové místo, které bude neutrální a kde nemusíte trnout, že byste se jakkoliv ztrapnili, znemožnili a podobně. Někdo se drží klasických míst, ale jiní volí netradiční místa či činnosti, jež občas nemusí být úplně IN. Která místa volíme nejčastěji?

Kavárna, cukrárna či restaurace

Toto silné trio patří rozhodně k nejčastěji zvoleným cílům. Ovšem výběr toho správného podniku je základ a nesmí se podcenit. Rozhodně to nechce nic pochybného, podřadného či dokonce vykřičeného.

Vyberte takové místo, které znáte, máte ho rádi, cítíte se tam dobře a víte, že je to velmi příjemné prostředí kde si budete moci v klidu promluvit, najíst se, případně vypít kávu či drink, dát si i nějaký zákusek jako sladkou tečku atd.

Zároveň by to měl být podnik s dostatkem místa, abyste si mohli popovídat a mít i trochu soukromí. V případě že se rozhodnete pro první rande touto formou, musíte zjistit, jestli není váš protějšek vegetarián nebo nedodržuje odlišné stravovací návyky. Tomu se pak musí výběr gastronomického zařízení přizpůsobit.

Divadlo nebo kino

Další z tradičně navštěvovaných míst, která jsou pro první rande takřka neutrální. Záleží jen na volbě filmu či divadelního představení. Musíte zvolit takový žánr, který se bude zamlouvat vám i vašemu protějšku.

Pokud jde o divadlo, záleží na aktuální nabídce, ale lepší je něco humorného. Z filmů jsou ideální komedie, fantasy nebo třeba dobrodružné. Horor, thriller či nějakou střílečku si nechte raději až třeba na pátou schůzku.

Obyčejná procházka

Nemáte ani tušení, kam svůj protějšek vzít? Pak není nic jednoduššího než zvolit procházku po okolí. Můžete vyrazit na prohlídku města, například za památkami, projít si známá místa nebo se jen tak procházet a po cestě si dát zmrzlinu, hranolky a podobně. Když je hezké počasí a oba si vezmete pohodlnou obuv, máte vystaráno.

Užijete si pěkný den, popovídáte si, jeden o druhém se ledacos dozvíte, často mnohem více než byste si řekli třeba v restauraci a ještě jste na vzduchu. Až se unavíte, zajděte na malé občerstvení jako je kávička či dortík, případně rovnou na večeři a první rande budete mít úspěšně za sebou.

Pozvání na skleničku

Tento druh rande není mezi těmi nejvíce vyhledávanými, ale rozhodně stojí za zvážení. Když vyberete příjemný a útulný bar, který nabízí kromě klasických nápojů i nějaké moderní a speciální koktejly, pak je to dokonalé.

Posedíte u skleničky, ochutnáte něco nového, popovídáte si, můžete relaxovat a navzájem se poznávat. Pijte ovšem s mírou, nebylo by moc vhodné se hned na prvním rande opít a pak vyprávět kdo ví co. Ten druhý si o vás snadno udělá špatný úsudek a od dalšího setkání ho to odradí.

Bruslení

U této formy rande je výhodou, že nezáleží na počasí, protože bruslit můžete jít v létě i v zimě. Je spousta zimních stadionů, kde je veřejné bruslení přístupné nejen v zimních měsících. Společně skotačit a jen tak se projíždět je velmi příjemné a snadno se u toho můžete poznávat.

Pokud jste oba fanoušky sportovních aktivit, pak je to skvělá volba. Kdo nestojí o klasické brusle, tak je klidně může vyměnit za in-line a jezdit třeba v parku nebo kdekoliv, kde vás napadne a bude vám to vyhovovat.

Piknik

Je vašim společným zájmem příroda a pobyt venku, kdy vše kolem vás kvete a všude voní jaro či léto? Proč tedy nevyrazit na společný piknik? Jestliže ani jeden z vás netrpí alergií (na pyl atd.), nic vám nebrání sbalit nějaké dobré jídlo a pití, k tomu deku a hurá ven.

Velmi originální verzí je večerní piknik, nejlépe při západu slunce, kdy s sebou vezmete i svíčky (ideálně ve skleněných nádobách, aby vám plamen nepřeskočil na deku) a vytvoříte tak příjemnou atmosféru s romantickým nádechem.

Večeře

Tady je možnost volby tří variant. Tou první je večeře někde venku, v útulné a pokud možno vaší oblíbené restauraci, kde máte jistotu, že si na jídle skutečně pochutnáte a partner či partnerka budou z rande odcházet s plným bříškem a maximálním nadšením, že vše proběhlo skvěle a ještě jste se i dobře najedli.

Varianta druhá je rande doma a vámi připravená večeře, která bude jednoduchá, chutná a bude mít několik chodů. Třetí variantou je také večeře v domácím prostředí, ale s tím, že si jídlo necháte raději dovést a nebudete riskovat, že se vám něco spálí nebo zkrátka nepovede.

Zoologická zahrada

Neotřelá forma prvního rande, kdy se projdete po zahradě, prohlédnete si zvířátka, poklábosíte a ještě spolu strávíte spoustu času na čerstvém vzduchu.

Jaké alternativy prvního rande jsou ještě vhodné?

  • pouť
  • bobová dráha či motokáry
  • šlapadla nebo výlet na parníku
  • hrady, zámky a muzea

Kam rozhodně nechodit na první rande?

Stejně jako existují vhodná místa pro první schůzku, najde se několik i těch nevhodných. Kterým místům se vyhnout?

Koupaliště, sauna a další

Zkrátka jakékoliv místo, kam musíte v plavkách, případně i bez nich. Možná vás už tahle možnost napadla, ale pro první rande je skutečně nevhodná. Máte poznávat své osobnosti, povídat si o svých koníčkách, studiu, práci, prostě a jednoduše o sobě zjišťovat navzájem informace.

Rozhodně není vhodné hned na první schůzce řešit, jestli má partnerka malá prsa či silnější stehna nebo zda partner postrádá jakýkoliv sval a podobně. Není to o fyzických přednostech, ale o vás samotných.

Večeře s rodinou

První rande a hned seznámení s celou rodinou? No pane jo, to bude partner či partnerka skákat nadšením, že jste se ještě ani nestačili vzájemně poznat, něco se o sobě dozvědět a už se má představit celé rodině a poslouchat případné nevhodné narážky. To skončí katastrofou.

Večírek s přáteli

Pokud se máte poznávat, pak někde, kde se budete moci věnovat jeden druhému. Když přijdete společně na večírek vašich přátel, kde váš protějšek nikoho nezná, logicky budou vaši přátelé vyžadovat, abyste se jim věnoval/a. Jak se pak ale můžete seznamovat s tím, koho jste vzali na první rande s sebou? Na večírek s přáteli také zapomeňte.

Sport

Výlet na kolech, squash, bowling, tenis a tomu podobné aktivity, které vás baví? Na páté, desáté a další rande super, ale na první ani náhodou. Určitě se při svých sportovních výkonech budete potit, někdo se i zadýchá a jak to pak bude vypadat, když budete v obličeji červení, budete odfukovat jak parní lokomotiva a potit se všude, kde to jde? Myslíte, že uděláte na svůj protějšek tak dobrý dojem? Určitě ne, takže sportovní aktivity (vyjma bruslení) rozhodně nezkoušejte.

Diskotéky, hudební bary a podobně hlučná místa

Vymysleli jste, že půjdete na první rande tančit na diskotéku, případně si zaskočíte na koncert oblíbené skupiny a podobně? Moc si tedy jeden druhého neužijete, když se pořádně neuslyšíte, přestože se budete snažit přeřvat hudbu.

Jak si vůbec můžete promluvit a něco se o sobě vzájemně dozvědět? Nechte si to raději tak na třetí, možná až čtvrté rande a pak klidně protančete celou noc a vyřvěte si hlasivky, až nebudete schopni mluvit, ale na první schůzku se to opravdu nehodí.

Sending
User Review
5 (1 hlas)

O nás – obraťte se na nás

Pokud máte jakékoliv dotazy, postřehy, anebo podněty, obraťte se na nás, Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

O Randilek.cz
Přihlášení do NEWSLETTERU

Chcete být v obraze o novinkách, aktuálním dění, pořádaných akcích? Chcete pravidelně dostávat aktuální články z Randilek.cz? Pak se přihlašte do newsletteru.

Přihlásit se do účtu Vytvořit nový účet

 
×
 
×
Zapomněl jsi své uživatelské jméno, anebo heslo?
×

Go up